Společnost Meizu patřila zhruba před pěti lety k významným výrobcům chytrých telefonů. Ovšem postupem času a s nástupem nových výrobců zájem o jejich telefony upadal. A v posledních letech je jejich produkce zredukovala natolik, že jednou za rok vydali pár telefonů a nějaké nositelnosti. Ovšem včera na čínském trhu představili model Meizu 10, který spadá do jejich kdysi oblíbené řady mBlu.

Hlavní parametry

O novinkovém telefonu Meizu 10 se zástupci společnosti vyjádřili jako o „novém směru pro základní telefony s elegantním vzhledem a bezpečnou baterií s dlouhou výdrží“. Co se designu týče lze říci, že je jednoduchý a „oblý“. Čelní panel má relativně úzké rámečky, mírně širší bradu a kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadní panel zdobí jen malý obdélníkový modul fotoaparátu a logo mBlu. Vzhledem k tomu, že jde o opravdu levný stroj, nějaké designové vychytávky čekat ani nemůžeme. Telefon má 6,52 palcový LCD displej s rozlišením 1600 ×720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz.

Ceně Meizu 10 výrobce přizpůsobil i výběr procesoru a sáhl po čipsetu UNISOC T618. Doplnilo jej 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště, které můžeme dále rozšířit až o 256 GB. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen 10 W nabíjení. Podle výrobce akumulátor na jedno nabití vydrží až dva dny běžného používání. Telefon má i 3,5 mm audio konektor, IR blaster a podporuje Bluetooth 4.2. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Flyme 9.

Foto výbava je také poměrně skromná. V kapkovitém výřezu sedí přední 8 MPix snímač Hynix HI846, který je určený pro odemknutí telefonu. Snímač otisků Meizu 10 prostě nemá. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 48 MPix senzorem Samsung S5KGM2 a dvěma 2 MPix snímači. Výbava je tedy skutečně základní a proto se v závěru podívejme i na ceny. Za verzi s 4/64 GB v Číně zaplatíme 699 jüanů (zhruba 110 dolarů). Model s 4/128 GB stojí 799 jüanů (zhruba 126 dolarů) a nejvyšší verze s 6/128 GB přijde na 899 jüanů (zhruba 141 dolarů). Telefon je už v předběžných objednávkách v barvě černé, bílé a zelené.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.