Zhruba před týdnem se k nám dostaly informace o hlavních parametrech chystaného telefonu Oppo Find X5. Výrobce jej zřejmě představí v březnu/marci a zároveň s ním uvede i model Oppo Find X5 Pro a Find X5 Lite. Nakonec proč ne. Řada Find X patří mezi oblíbené, protože jde o prémiové telefony.

Dnes se proto podíváme na další model z řady Find X5, a to konkrétně na Oppo Find X5 Pro. Pro informace si zajdeme k tipaři Digital Chat Station, který o tom má zkrátka přehled. A protože se na čínskou síť všichni nedostanou, sdílel hlavní parametry modelu Find X5 Pro na Twitteru i další známý tipař, Abhishek Yadav. Ten k parametrům přidal i renderovaný snímek telefonu.

Telefon má kódové označení PFEM10 a 6,7 palcový AMOLED LTPO 2.0 displej. Rozlišení obrazovky je 3216 × 1440 pixelů a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Selfie kamera leží v „díře“ v levém horním rohu obrazovky, má 32 MPix a jde prý o senzor Sony IMX709. Modul hlavního fotoaparátu má tvar deformovaného obdélníku se třemi snímači a LED bleskem. Primární snímač Sony IMX766 má 50 MPix a stejné rozlišení má i druhý širokoúhlý objektiv. Trojici doplnil 13 MPix snímač. Oppo Find X5 Pro pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 společně s NPU čipem MariSilicon X společnosti Oppo. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Snímač otisků Goodix G7 je integrovaný do displeje. Jako vždy počkáme, až výše uvedené specifikace potvrdí výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.