Konec roku se blíží a s ním se k nám dostává stále víc informací o chystaných vlajkových telefonech pro příští rok. Výrobců, kteří u nyní připravují svoje prémiové stroje je hodně a je jasné, že mezi nimi nesmí chybět populární producent, společnost OnePlus. V přípravách je série OnePlus 10 a její součástí je i model OnePlus 10 Pro.

Je pravda, že o tomto modelu už něco málo víme. Například to, že s nejvyšší pravděpodobností dostane procesor Snapdragon 8 Gen1. Ten ale zatím není potvrzený. A vlastně jej nezmiňuje ve své čerstvé zprávě na Weibo ani nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Zato ale upozorňuje na další parametry, které prý můžeme u telefonu OnePlus 10 Pro čekat. V první řadě avizuje, že AMOLED LTPO displej je zakřivený a má úhlopříčku 6,7 palce. Obrazovka podporuje vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz a má rozlišení 2K.

Přední kamera leží v „díře“ v levém horním rohu displeje a údajně má 32 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý. Jeho primární senzor má 48 MPix. Druhý, 50 MPix snímač, funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední 8 MPix nabízí trojnásobný optický zoom. Kromě toho prý OnePlus 10 Pro podporuje 80 W kabelové nabíjení a dokonce i 50 W bezdrátové nabíjení. Tipař dodává i to, že telefon běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou ColorOS 12. Další specifikace jsou zatím v utajení.