Značka Realme už nějakou dobu platí za dravou rybu v rybníku mobilních technologii. Na trh posílají jeden telefon za druhým, nebojí se ani nositelností, tabletů a notebooků. Co jim ale v portfoliu stále chybí je regulérní vlajková loď. Tou se ale brzy stane telefon Realme GT 2 Pro, který výrobce představí už 20. prosince/decembra.

Protože jde o prémiový stroj, očekáváme i špičkové parametry i v rámci hlavního fotoaparátu. Kamera má mít tři snímače a tipaři ještě nedávno odhadovali, že v sestavě najdeme kromě širokoúhlého objektivu i teleobjektiv. Ovšem nyní tipař Digital Chat Station naznačuje, že Realme GT 2 Pro teleobjektiv nemá. Výrobce prý místo něj nasadil super širokoúhlý objektiv se záběrem až 150°. To nakonec na Weibo potvrdilo i Realme v poslední upoutávce. O rozlišení tohoto snímače se nicméně výrobce nezmiňuje. Jde prý ale o první snímač s takto širokým záběrem a tipaři odhadují, že jeho rozlišení je 50 MPix. Stejné rozlišení má mít i primární senzor. Zbývá tedy jen zjistit rozlišení a funkci třetího snímače.

Kromě super širokoúhlého objektivu ale výrobce upozorňuje i na další vychytávku, kterou Realme GT 2 Pro má. Tím je použití speciálního materiálu na biologické bázi, který je prý podobný papíru. Je recyklovatelný a podle marketingových sloganů je „klíčem k zelené budoucnosti“. Podrobnosti ale z upoutávky nezjistíme, proto můžeme jen předpokládat, že z tohoto materiálu je vyrobený zadní panel. Detaily se ale určitě dozvíme už za čtyři dny na představovačce.