Značka Realme už nějakou dobu platí za dravou rybu v rybníku mobilních technologii. Na trh posílají jeden telefon za druhým, nebojí se ani nositelností, tabletů a notebooků. Co jim ale v portfoliu stále chybí je regulérní vlajková loď. Tou se ale brzy stane telefon Realme GT 2 Pro, který výrobce představí už 20. prosince/decembra.

Protože jde o prémiový stroj, očekáváme i špičkové parametry i v rámci hlavního fotoaparátu. Kamera má mít tři snímače a tipaři ještě nedávno odhadovali, že v sestavě najdeme kromě širokoúhlého objektivu i teleobjektiv. Ovšem nyní tipař Digital Chat Station naznačuje, že Realme GT 2 Pro teleobjektiv nemá. Výrobce prý místo něj nasadil super širokoúhlý objektiv se záběrem až 150°. To nakonec na Weibo potvrdilo i Realme v poslední upoutávce. O rozlišení tohoto snímače se nicméně výrobce nezmiňuje. Jde prý ale o první snímač s takto širokým záběrem a tipaři odhadují, že jeho rozlišení je 50 MPix. Stejné rozlišení má mít i primární senzor. Zbývá tedy jen zjistit rozlišení a funkci třetího snímače.

Kromě super širokoúhlého objektivu ale výrobce upozorňuje i na další vychytávku, kterou Realme GT 2 Pro má. Tím je použití speciálního materiálu na biologické bázi, který je prý podobný papíru. Je recyklovatelný a podle marketingových sloganů je „klíčem k zelené budoucnosti“. Podrobnosti ale z upoutávky nezjistíme, proto můžeme jen předpokládat, že z tohoto materiálu je vyrobený zadní panel. Detaily se ale určitě dozvíme už za čtyři dny na představovačce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.