Podobně jako mnozí jiní výrobci telefonů i společnost OnePlus už intenzivně pracuje na svých vlajkách pro příští rok. Očekáváme, že na svět přijdou minimálně dva modely, tedy OnePlus 10 a také OnePlus 10 Pro. A protože Pro verze telefonu je z této dvojice tou zajímavější, valná většina tipařů se v posledních dnech zaměřila právě na ni.

Na začátku měsíce jsme měli možnost vidět jak by mohl model OnePlus 10 Pro vypadat. A dnes se podíváme na to, jaké parametry můžeme podle tipařů očekávat. Info o specifikacích exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles. Obecně můžeme říci, že ve srovnání s letošním modelem OnePlus 9 Pro najdeme u chystaného Pro modelu mnoho vylepšení. Ale pojďme se na jednotlivé parametry podívat podrobněji.

Telefon OnePlus 10 Pro má údajně 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením QuadHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. V levém horním rohu je „díra“ pro přední 32 MPix kameru. Asi nikoho nepřekvapí, že výrobce vsadil na vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a doplnil jej 8/12 GB operační paměť LPDDR5 a 128/256 GB interního úložiště UFS 3.1. Baterie prý má kapacitu 5000 mAh a spekuluje se o až 125 W nabíjení. Hlavní fotoaparát má tři senzory, jmenovitě 48 MPix, 50 MPix a 8 MPix. Druhý ze snímačů funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí jako teleobjektiv s 3,3× zoomem. A údajně nebude chybět ani odolnost podle certifikace IP68 a operační systém Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Tipaři také odhadují, že telefon výrobce představí nejdříve v Číně na začátku roku 2022 a na jaře dojde na globální uvedení.