Telefony OnePlus z řady Nord šly na trh s přezdívkou „zabijáci vlajkových lodí“ a tohoto trendu se snaží držet i nadále. Jde tedy o přístroje střední třídy s dobrým poměrem cena/výkon a jeden takový právě OnePlus chystá. Už pár dnů víme, že jde o model OnePlus Nord 2 CE, který má krycí název „Ivan“. Jeden z tipařů dokonce zveřejnil některé z parametrů tohoto stroje a dnes se na stránkách 91Mobiles objevila informace o termínech představení.

Kromě termínů uvedení je potvrzeno, že obchodní název chystaného telefonu je skutečně OnePlus Nord 2 CE. S ním jej výrobce nejdříve představí na indickém trhu v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. Následně se ale telefon podívá i na další globální trhy. Tipaři také potvrdili, že telefon dostane trojitý slot pro uložení dvou SIM karet a jedné microSD karty. Tento parametr fanoušci telefonů OnePlus jistě ocení, protože například stávající Nord CE má „jen“ duální slot. Co ale naopak telefonu prý chybí je posuvné tlačítko Alert Slider.

Z dřívějška víme, že OnePlus Nord 2 CE má 6,4 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor výrobce použil Dimensity 900 s podporou 5G a operační pamětí 6 GB až 12 GB. Interní úložiště má 128 GB a 256 GB. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 64 MPix senzorem a dále pak s 8 MPix a 2 MPix snímači. Přední kamera má 16 MPix. 4500 mAh baterie podporuje 65 W nabíjení a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Indická cena se má pohybovat od 317 dolarů po 370 dolarů.