Do vydání příští jablečné generace telefonů sice zbývá ještě minimálně tři čtvrtě roku, ale i tak už analytici pomalu roztáčí kolo spekulací ohledně její výbavy. A pravděpodobně se opět dočkáme dalšího „přiblížení“ některých papírových parametrů další high-end konkurenci. Například teprve modely Pro a Pro Max u řady iPhone 13 přinesly 120 Hz displeje, na které už jsme si jinde přece jen zvykli. Apple se evidentně konečně poučil a iPhone 14 by tak měl nabídnout další zajímavé „nové“ parametry.

Pro začátek se spekuluje o tom, že by nová řada měla mít opět čtyři rozdílné modely. Po zrušení Mini varianty se počítalo se smrsknutím jen na trojici, ale možná jeden kousek přibude. Kromě základního 6.1-palcového iPhone 14 by tak následoval i 6.7-palcový iPhone 14 Max, 6.1-palcový iPhone 14 Pro a znovu 6.7-palcový iPhone 14 Pro Max. Všechny čtyři by pak měly dostat 120 Hz OLED displej. Ale jeho LTPO verze by měla být vyhrazena jen pro dva vyšší modely. LG a BOE stále tuto technologii při výrobě nenabízí a Samsung samotný není schopen obří zájem pokrýt.

Poprvé bychom se také měli dočkat více než 6 GB RAM. Teoreticky by totiž Pro varianty měly konečně nabídnout 8 GB RAM a stáhnout náskok konkurence. Tady se ale v rámci objektivity sluší zmínit, že iOS je systém psaný na tělo jen několika modelům. A není tudíž až tak nenasytný jako fragmentovaný Android. I tak se ale pořádná porce paměti bude v budoucnu hodit. Stejně tak nám má narůst i rozlišení fotoaparátu, kde ke dvojici 12 Mpx kousků (super širokoúhlý + telefoto) přibude i 48 Mpx širokoúhlý. V podstatě bravo.