Značka Vivo má na konci roku docela napilno. Jednak chystá nové telefony iQOO, ale kromě nich připravuje i vydání řady S12 a hodinek Watch 2. Ovšem zdá se, že to není všechno. V přípravách je i telefon Vivo V23 Pro a zřejmě i jeho standardní verze. Oba modely navazují na řadu Vivo V21, která se zhruba v polovině roku dostala na globální trhy. A musíme také připomenout i telefon Vivo V23e, který na začátku roku odstartoval právě tuto sérii.

Každopádně telefon Vivo V23 Pro se na trh dostane až na začátku příštího roku. Máme tedy dost času na to, abychom se dozvěděli něco málo o jeho parametrech. A takovou první vlaštovkou jsou specifikace, které vylezly při testování na benchmarkové platformě Geekbench. Zde byl telefon otestovaný s kódovým označením Vivo V2132. Z výpisu můžeme vyčíst, že jej pohání procesor společnosti MediaTek s označením MT6893Z, což je jinými slovy Dimensity 1200.

Při testování čipset doplnilo 8 GB operační paměti a také systém Android 12. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde Vivo V23 Pro i s dalšími paměťovými konfiguracemi. A je také zřejmé, že Android 12 dostane nadstavbu Funtouch OS 12 nebo Origin OS Ocean. A jak dopadlo skóre? V Single-core testu telefon nasbíral 679 bodů a ve více jádrovém testu pak 2707 bodů. A to je zatím vše, co chystaném telefonu v této chvíli víme. Na další info o specifikacích ale asi nebudeme čekat dlouho, a to hlavě proto, že termín uvedení se blíží.