Herní telefony se na trhu poměrně rychle zabydlely a jejich nabídka je opravdu pestrá. A vzhledem k tomu, že v posledních letech se poměrně výrazně zvýšila poptávka po tabletech, jsou tu nové výzvy pro výrobce herních strojů. Výzvu, zdá se, přijala společnost Lenovo a hlásí, že připravuje herní tablet Legion Pad. Nejde sice světově o první herní tablet, ale přesto je to zajímavý počin. Už i proto, že Lenovo herní zařízení umí. Stačí vzpomenout na jejich herní telefon Lenovo Legion 2 Pro z letošního jara.

Informace o chystaném herním tabletu Lenovo jsou zatím ale velmi kusé. Na Weibo jsou k vidění jen dvě fotky, podle kterých to vypadá, že tablet je spíš menší než větší. Tipaři odhadují, že úhlopříčka displeje může být zhruba 8 palců. To není mnoho v porovnání s herním telefonem Legion 2 Pro, který má 6,92 palcovou obrazovku.

Z fotky čelního panelu je také zřejmé, že tablet nemá žádné ovládací prvky nebo tlačítka. Proto tedy nejde ani o herní konzoli Lenovo Legion Play, kterou podle nepotvrzených údajů Lenovo také chystá. Ta má navíc poněkud menší 7 palcový displej. Z těchto důvodů bude jistě zajímavé sledovat, jak se Lenovo s parametry tabletu popasuje a co herním nadšencům nabídne. Tipaři odhadují, že displej může mít vysokou obnovovací frekvenci a očekávají i některý z prémiových procesorů společnosti Qualcomm. Těžko ale říci, zda půjde rovnou o vlajkový Snapdragon 8 Gen1, nebo o Snapdragon 888. Proto počkejme, až alespoň některé ze specifikací odtajní samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.