Své nové vlajkové telefony s procesorem Snapdragon 8 Gen1 představí společnost Xiaomi na konci letošního roku. Zřejmě se tak stane na prezentační akci naplánované na 28. prosince/decembra. Uvedení proběhne na čínském trhu a je proto jasné, že do té doby musí mít novinkové telefony všechny potřebné certifikace. A protože je mezi chystanými telefony je i model Xiaomi 12 Pro, má už za sebou certifikace 3C a Tenaa.

Obecně se očekává, že model Xiaomi 12 Pro dostane prémiové parametry a některé z nich můžeme vyčíst z certifikačních výpisů. Ty na Twitteru zveřejnil známý tipař Mukul Sharma. Certifikacemi prošel telefon s kódovým označením 2201122C a podle 3C podporuje super rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Tenaa zas uvádí podporu dvou SIM karet a 5G sítí.

V rámci dalším parametrů se u Xiaomi 12 Pro samozřejmě dočkáme procesoru Snapdragon 8 Gen1, operační paměti LPDDR5 a interního úložiště UFS 3.1. Přesné kapacity pamětí ale zatím neznáme. AMOLED displej prý má úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a 120 Hz obnovovací frekvenci. Obrazovka je po hranách zakřivená. Primární senzor hlavního fotoaparátu má 50 MPix a baterie má mít kapacitu 4500 mAh. Proslýchá se i to, že telefon poběží na operačním systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.