Nový čipset Qualcommu pro novou generaci už máme skoro týden úspěšně na světě a první telefon se Snapdragonem 8 Gen 1 by měl spatřit světlo světa už 9. prosince. Pro mnohé si prvenství překvapivě připíše Motorola (tedy spíše Lenovo) s modelem Moto Edge X30. A podle všeho nepůjde jen o „papírové“ představení, protože by se telefon měl obratem dostat do reálných prodejů už 15. prosince. Bude tak mít náskok před veškerou konkurencí, protože Xiaomi 12 v obchodech neuvidíme dříve, než někdy v lednu. Tedy pokud vůbec první várka těchto telefonů vůbec opustí čínský trh…

This slideshow requires JavaScript.

Každopádně má Lenovo prozatím volné pole a určitě toho hodlá i využít k extra propagaci. Dnes tak generální ředitel jejich čínské mobilní divize, pan Chen Jin zveřejnil několik impozantních nočních snímků z z této novinky. A Moto Edge X30 se evidentně se svojí foto-výbavou nebude mít za co stydět. I když je samozřejmě nutné mít na vědomí, že ačkoliv jde o prezentaci údajných „live“ snímků, tak jsou zcela jednoznačně dílem profesionála. Nehledě na možné úpravy. Každopádně trojice hlavního fotoaparátu s dominancí 50 Mpx hlavního a 50 Mpx ultra-wide senzoru vypadá slibně. A což teprve 60 Mpx selfie snímač.

Na webu už se dnes také objevily i první benchmarky tohoto kousku, konkrétně pak z Geekbench 4 a Geekbench 5. Čísla nejsou upřímně nijak závratně vyšší než u Snapdragonu 888, ale to se asi částečně čekalo. Navíc benchmarky nikdy nemalují zcela přesný obrázek. Moto Edge X30 by ale měla mít i další skutečně špičkou výbavu. Ta má zahrnovat AMOLED displej s HDR10+, 144 Hz obnovovací frekvencí a 10-bitovými barvami, nebo 5000 mAh baterii se 68W nabíjením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.