Z herního průmyslu se v poslední řekněme dekádě stalo opravdové monstrum, které už dávno válcuje i ten filmový. Z dedikovaných herních konzolí a počítačů se hraní z velké části přesunulo na mobilní telefony, protože možnost mít možnost hry vždy v kapse je prostě lákavá. Ale daří se i přenosným herním konzolím, úspěch třeba takového Nintenda Switch byl (a stále je) gigantický. Nemluvě o chystaném Steam Deck. Po vlastní přenosné herní konzoli ale podle všeho pošilhává i čínské Lenovo a údajně už je v podstatě i hotová v podobě modelu Legion Play.

Informace pochází z velmi důvěryhodného serveru AndroidAuthority, takže se jim dá podle všeho věřit. Na svět se dostaly dokonce i údajné snímky konzole samotné, která měla být původně představena na veletrhu MWC 2021. K tomu ale z neznámých důvodů nedošlo. Na německých a japonských stránkách firmy se dokonce objevil i velmi zběžný popis výbavy konzole samotné, ale raději vše berte s rezervou. Nikde totiž není řečeno, že se reálně na trhu objeví.

Na obrázcích je vidět tvar podobný Nintendu Switch, nebo v podstatě každé moderní přenosné konzoli. Jasný je také Android původ celého systému v ní, protože je vidět obchod Google Play a další aplikace. Legion Play by ale měla být dle popisu hlavně cloud herní konzole, pravděpodobně s využitím služby GeForce Now. Vybavena by měla být 7-palcovým displejem s FHD rozlišením a HDR10, duálními reproduktory nebo 7000 mAh kapacitou baterie. Na obrazcích je k vidění i USB Type-C port, 3.5mm jack, duální analogové páčky nebo „ramenní“ ovládací tlačítka. Nějaký potenciál tam asi bude.