Společnost Huawei má poněkud omezené podnikání na trhu s chytrými telefony a všichni víme proč. Ale i přes tato omezení stále pracují na několika málo modelech, mezi kterými je skládací telefon Huawei. Tipaři odhadují, že i když o novém skládacím modelu není moc slyšet, výrobce jej představí ještě do konce letošního roku společně s dalšími produkty. Odhadují i to, že jeho obchodní název může být Huawei Mate V.

To, že je v přípravách skládací telefon Huawei není až tak úplně velkým překvapením. Už na jaře letošního roku se totiž na síti objevila informace, že Huawei vyvíjí rovnou tři skládací stroje s parametry střední třídy. A takový kompromis může mít vliv i na cenu zařízení. Jeden z modelů má prý vyklápěcí design, podobně jako například Samsung Galaxy Z Flip 3. A aby toho nebylo málo, skládacího Huawei telefonu se prý dočkáme už brzy. Výrobce totiž naplánoval prezentační akci už na 23. prosince/decembra.

Termín představovačky avizuje na čínském Weibo i jeden z tipařů s tím, že kromě skládacího telefonu Huawei představí i chytré hodinky, televizor, notebook a další novinkové produkty. Samozřejmě se bavíme o akci, která proběhne na čínském trhu. Parametry skládacího stroje jsou ale stále tajemstvím. Je pravděpodobné, že Huawei nepoužije svůj vlastní procesor Kirin, protože jeho zásoby už vyčerpal. Proto se zřejmě dočkáme některého z čipsetů společnosti Qualcomm, ovšem bez podpory 5G sítí. Podrobnější informace o chystaném telefonu očekáváme už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.