Skládací nebo ohebné telefony se během několika let staly běžnou realitou a několik výrobců je zařadilo do svých portfolií. Mezi ty hlavní patří společnosti Samsung a Huawei, které skládací telefony vydávají jako běžné produkty, i když stále tak trochu experimentují s designem a parametry. A právě u společnosti Huawei a jejich skládacích telefonů se dnes na chvíli zdržíme.

Přestože o telefonech společnosti Huawei v poslední době příliš neslyšíme, zdá se, že na výrobu ještě úplně nerezignovali. Americké sankce se sice výrazně dotkly produkce a následných prodejů jejich telefonů, ale i pro tento rok mají připraveno pro své fanoušky malé překvapení. Podle stránek DigiTimes chtějí pokračovat ve vývoji a výrobě skládacích telefonů. Po modelu Huawei Mate X2 bychom se tak do konce letošního roku měli dočkat ještě dalších tří nových skládacích zařízení.

Je určitě také zajímavé, že Huawei chce nové skládací telefony připravit s parametry střední třídy. Všechna dosud vydaná skládací zařízení byla totiž nabízena jako prémiová a tomu, samozřejmě, odpovídala i jejich cena. Snížení ceny a vlastně i parametrů na úroveň střední třídy by se mohlo zdát jako dobrý krok. Ať už ve směru zvýšení prodejů a nebo i ve směru zvýšení dostupnosti pro širší spektrum potenciálních kupců. Je pravděpodobné, že by se touto cestou mohli vydat i další výrobci jako jsou Samsung nebo Asus, kteří také letos plánují uvedení skládacích telefonů. V konečném důsledku bychom z toho měli mít největší prospěch my, uživatelé. Díky větší dostupnosti skládacích telefonů by se tak, podle posledních odhadů, mohly dodávky těchto telefonů v letošním roce vyšplhat až na sedm milionů kusů.