Xiaomi už nějakou dobu posílí na trh poměrně zajímavé počítačové monitory a dnes si mohli odškrtnout další položku. Pro dobrou míru navíc uvedli nový monitor i kolegové ze sesterské firmy Redmi, takže se celý ekosystém dočkal hned dvou novinek. V obou případech jde ale zatím o modely pro potřeby čínského trhu a mezinárodní zákazník má smůlu. To se ale výhledově může změnit, protože už několik monitorů od Xiaomi je k dostání třeba i u nás v Evropě. Ale počítat se s tím napevno určitě nedá.

Jako první se podíváme na 27-palcový monitor přímo od Xiaomi pod modelovým označením XMMNT27NU. Ten nabídne IPS panel se 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů, 400 nity jasu, 1.07 miliardou barev a PANTONE certifikaci. Kromě toho také DisplayHDR 400 Standard, DC dimming, 100 % sRGB gamut a spoustu dalšího. K dispozici je dokonce přímo i hardwarové tlačítko na přepínání profesionálních režimů nastavení, od CAD design po GC design a další. Monitor má i fantastickou polohovatelnost a velmi širokou portovou výbavu. Prodávat se bude za v přepočtu zhruba 549 dolarů.

Druhým do party je pak Redmi Monitor 27-inch Pro. Jak už jeho název napovídá, tak se jedná o 27-palcový IPS panel s 2K rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Jde jednoznačně o nižší řadu i použití, takže dostaneme „jen“ 16.7 milionu barev a 300 nitů jasu. I tak ale monitor také má DC dimming, 100 % sRGB barvy, slušné možnosti polohovatelnost a dva hlavní porty s HDMI 1.4 a DP 1.2. Cena je ale také výrazně nižší, protože jej v Číně koupíte v přepočtu jen za 251 dolarů.