Domácí kreativci měli během nekonečných lockdownů žně, protože situace přímo vybízela ke kutilství a experimentování s moderními technologiemi. Dnes navíc není problém mít doma výkonnou 3D tiskárnu nebo třeba laserovou gravírovačku. Ceny navíc klesají ve všech kategoriích a dnes už tak ani nemusíte prodat ledvinu k zajištění peněz na financování svého hobby. A zbrusu nová laserová gravírovačka Aufero Laser 1 od expertů z ORTUR je jako stvořená právě pro začátečníky.

KDO JSOU ŠIKULOVÉ ORTUR ?

Aufero Laser 1

Značku ORTUR asi v našich končinách jen tak někdo znáte nebude, takže určitě neublíží se na tyto čínské experty podívat blíže. Společnost byla založena v roce 2018 skupinkou mladých nadšených inženýrů a jen za pár let se vypracovali na špičku v oboru. Jejich hlavním zaměřením je právě laserové gravírovaní, ale nebojí se ani produkce zajímavých 3D tiskáren. Jejich mottem je pak „Imagine It, Design It, Make It!“, tedy inspirativní Představ si, Naplánuj a Vyrob. Aufero je pak jejich nová pod-značka, zaměřená právě na levnější produkty pro začátečníky v oboru.

Laserová gravírovačka Aufero Laser 1 pak zaujme hned na první pohled. Na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků je totiž uvedení do provozu extrémně jednoduché. Vše je předpřipravené a nachystané, takže instalace a ladění zabere opravdu jen několik minut. Firma má navíc i velmi šikovný a přehledný Youtube kanál, kde najdete i podrobná videa s návody, tipy a radami. Existuje i velmi aktivní ORTUR komunita na Facebooku s více než 20.000 členy, kde vám také rádi poradí.

HIGH-END VÝBAVA

Aufero Laser 1 je sice v portfoliu značky levným modelem, ale nezadá si s mnohem dražšími kousky. Disponuje například poslední generací 32bitové základní desky ORTUR OLM-PRO-V1.2, případně poslední Ortur Laser 1.8 firmwarem. Takže dostanete gravírovací možnosti velmi podobné dražšímu modelu Laser Master 2 Pro. Na výběr je hned z trojice laserových modulů, takže si vyberete přesně co potřebujete. LU2-2 hlavice s výkonem až 1600mW a fixním ostřením se hodí pro jemnou práci, kdežto hlavice LU2-4-SF a LU2-4-LF s až 5.500mW výkonu a větším laserovým svazkem jsou jako stvořené pro tvrdší materiály a na řezání.

Maximální rycí plocha je hezkých 180 x 180 mm a podporována je opravdu široká škála materiálů. K dispozici jsou i čtyři úrovně ochrany, takže se ani nováček nemá čeho bát. Samozřejmostí je podpora nejznámějších gravírovacích programů jako LaserGRBL nebo LightBurn. K instalaci gravírovačky navíc ani nepotřebujete ovladače, protože Windows 10 už je mají automaticky v sobě. ORTUR navíc nabízí všem uživatelům nepřetržitou 24/7 technickou podporu a rok plné záruky se vším všudy.

SKVĚLÁ CENA SE VŠÍM VŠUDY

První předprodejová nabídka je navíc velmi solidní i cenově. Aufero Laser 1 totiž stojí zhruba polovinu toho, co srovnatelné konkurenční řešení. Cena gravírovačky s hlavicí LU2-2 tak je dočasně pouhých 199.99 euro, případně 299.99 za varianty s hlavicemi LU2-4-SF a LU2-4-LF. Vše v bílé barvě a s doručením z belgického skladu obchodu. Jako bonus pak také prvních pět zákazníků každý den akce (od 18. října 10:00 do 17. listopadu 10:00) dostane zdarma nástavec YRR2.0 pro gravírování válcovitých objektů. Takže hezkých 150 kousků dohromady.