Společnost Samsung už pomalu chystá svou vlajkovou řadu Galaxy S22. Údajně ji představí v lednu/januári příštího roku, což je v podstatě už za pár měsíců. V sérii najdeme modely Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra. O každém z těchto telefonů jsme se díky tipařům už mohli něco málo dozvědět a i dnes tu máme další zvěsti. Tentokrát se zaměříme na ten nejvybavenější model z celé řady, Samsung Galaxy S22 Ultra.

O telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra se mluví už od letošního jara a postupem času se k nám dostávaly informace o je foto výbavě, podpoře stylusu nebo případně i o jeho designu. A k designu se dnes opět vrátíme. Názory tipařů na vzhled Galaxy S22 Ultra se totiž poměrně výrazně mění. Od prvních informací, že zadní panel telefonu připomíná zadní panel Xiaomi 11 Ultra, přes info, že fotoaparát bude mít tvar písmene P se dostáváme k nejčerstvějším renderům. Snímky se objevily na stránkách LetsGoDigital a vznikly na základě zprávy korejského tipaře Super Roadera.

Na první pohled je zřejmé, že nové rendery se výrazně liší od těch, které jsme už viděli. Hlavní fotoaparát tu neleží v přesně ohraničeném modulu a tipaři tomuto vzhledu kamery říkají „water drop“. Něco podobného se stejným názvem jsme už ale viděli například u telefonu LG Velvet a nebo později u Galaxy A32. Senzory fotoaparátu jsou seskupeny vertikálně ve dvou řadách. V první řadě jsou tři snímače a ve druhé dva. Rendery dále potvrdily i podporu pera S Pen a tři barevné varianty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.