Také společnost Oppo chystá na začátek května/mája prezentaci nového telefonu. Akce je naplánována na 6.května a bude na ní představen telefon Oppo K9 5G. Už z názvu je jasné, že chystaný telefon bude podporovat 5G sítě a mělo by jít o přístroj vyšší střední třídy. Dnes se na čínské síti objevily teasery, které potvrzují některé z parametrů.

Se zveřejněním termínu představení telefonu Oppo K9 5G výrobce také potvrdil, že hlavní fotoaparát bude trojitý s primárním 64 MPix senzorem. Potvrzeno je i rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Ovšem o tom, jaký procesor bude telefon pohánět se jen spekulovalo. Nyní je potvrzeno, že půjde o Snapdragon 768G. Tento čipset je vlastně přetaktovanou verzí Snapdragonu 765G.

Další z teaserů zas upozorňuje na to, že chystaný telefon Oppo bude velmi štíhlý a v pase bude mít jen 7,9 mm. A nakonec nebude ani těžký, protože by měl vážit 172 gramy. Potvrzeno je i 3D kapalné chlazení. Další parametry výrobce zatím neodhalil, ale například na stránkách e-shopu JD.com je telefon už zalistován k předběžným objednávkám. A právě zde se můžeme dozvědět, že bude mít OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a baterii s kapacitou 4300 mAh. Přední 32 MPix kamera bude uložena v „díře“ v levém horním rohu displeje a k dispozici budou paměťové verze s 8 GB/128 GB a 8 GB/256 GB. V nabídce e-shopu jsou dvě barevné varianty, a to černá a varianta s barevným přechodem. Společně s telefonem by měla být představena i TWS sluchátka Oppo Enco Air a chytrý náramek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.