Čínský gigant OPPO dnes oficiálně potvrdil další z představovaček nových telefonů a to konkrétně pro model OPPO K9. Ten by se měl veřejnost předvést už 6. května a podle všeho by se mělo jednat o střední, nebo spíše vyšší střední třídu. Firma je zatím na konkrétní informace o tomto modelu poměrně skoupá, takže musíme vzít zavděk teaserem a spekulacím. Teaser samotný ukazuje trojitý hlavní fotoaparát se 64 Mpx hlavním senzorem, případně nadějný slogan „09-K Super Performance“ na zadním panelu telefonu.

Doplňkový text na teaseru pak potvrzuje použití 65W rychlo-nabíjení, ale netušíme přesnou kapacitu baterie s ním spojené. Každopádně pro střední třídu jde o slibná čísla. Asi největší diskuze se vedou o použitém procesoru a hlavními možnými favority na tuto funkci jsou Snapdragon 870 a Dimensity 1100. Tedy současné hity v poměru cena/výkon, které se objevují v telefonech jako houby po dešti. Zejména ve spojitosti s nedostatkem super výkonných Snapdragonů 888. Takže se jejich použití opravdu nabízí a v podstatě se skoro nedá čekat nic jiného.

Jinak už je ale OPPO ohledně K9 na slovo skoupé a vše se tak přesně dozvíme až na začátku května. Spolu s novým modelem telefonu by ale také měla být představena i nová bezdrátová sluchátka OPPO Enco Air s Bluetooth 5.2 a pokročilými funkcemi. A třeba firma ještě překvapí něčím dalším, i když OPPO zdaleka nemají tak široký záběr produktových kategorií, jako konkurence ze Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.