Společnost Samsung by měla 28. dubna/apríla představit v Indii svůj telefon Galaxy M42, který by měl patřit mezi levnější přístroje s podporou 5G sítí. A podle všeho by mělo už brzy dojít na představení dalšího levného stroje s podporou 5G. Měl by jím být model Samsung Galaxy A22, který by měl být podle odhadů tipařů ještě levnější než Galaxy M42.

Na síti, konkrétně na stránkách Voice, se nyní objevily první renderované obrázky telefonu Samsung Galaxy A22, Už od pohledu je zřejmé, že vzhled telefonu ukazuje na přístroj střední třídy. Rámečky kolem obrazovky jsou mírně širší a stejně tak i brada. Navíc kapkovitý výřez pro přední kameru dává také tušit, že opravdu nejde o prémiový stroj. Zadnímu panelu dominuje menší čtvercový modul fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem.

Z parametrů Galaxy A22 pak můžeme vypíchnout například zřejmě LCD 6,5 palcový displej nebo přední 13 MPix kameru. Rozlišení snímačů hlavního fotoaparátu zatím známo není. Snímač otisků by podle renderů měl být uložen na hraně telefonu v tlačítku pro zapnutí a vypnutí telefonu. Na spodní hraně najdeme 3,5 mm audio jack, mikrofon, reproduktor a port USB-C. Někteří z tipařů navíc začínají spekulovat o tom, že s ohledem na cenu by mohl tento telefon pohánět procesor Dimensity 700. Jde totiž o jeden z nejlevnějších čipsetů s podporou 5G sítí. Očekává se, že Galaxy A22 by mohl být představen v průběhu června/júna.