Xiaomi a jejich dceřiná značka Redmi se už dávno nepohybují pouze v kategorii telefonů. Před časem se úspěšně dali i do produkce počítačového příslušenství a jejich monitory si nevedou vůbec špatně. Hlavně zakřivený 34-palcový Mi Surface se 144 Hz displejem se dočkal celé řady velmi pozitivních recenzí, které vyniknou ještě lépe při pohledu na jeho cenu. Redmi na to šli raději od lesa s extrémně dostupným základním modelem Redmi 1A se 23.8-palcovou úhlopříčkou. A dnes nám ukázali jeho o něco většího pokračovatele.

Novinkou je tak další super levný monitor Redmi pro méně náročné uživatele, i když s tímhle kouskem potěšíte i některé ty náročnější. Protože 27-palcová úhlopříčka přece jen už přesahuje „obvyklou“ stolní velikost současného monitoru. Po designové stránce se velmi podobá svému předchůdci s „trojnožkovýmL podstavcem a tenkými rámečky po třech stranách. Xiaomi se chlubí i tenkým profilem panelu, který má někde dokonce jen 7.5 mm.

Jinak jde samozřejmě opět o IPS displej s FullHD rozlišením a poměrem stran 16:9. Novinkou je ale 75 Hz obnovovací frekvence, což určitě minimálně potěší. Jinak jsou parametry poměrně standardní, typická hodnota jasu 300cd/m² , kontrast 1000:1 nebo 100 % sRGB barevné pokrytí. Za zmínku určitě stojí i vestavěný filtr proti škodlivému modrému světlu. Porty jsou podle všeho opravdu jen základní a kromě HDMI dojde i na stařičký analogový VGA D-sub.

Do prodeje tento kousek zamíří už příští týden 8. března a za pozornost určitě stojí jeho cena. Bude se totiž prodávat jen za 799 juanů (asi 123 dolarů), což za 27″ solidní monitor vůbec není špatné. Jen pro porovnání, minulá generace s menší úhlopříčkou stála 499 juanů (asi 77 dolarů). Samozřejmě pokud nový IPS monitor Redmi dorazí i na globální trhy, tak bude cena určitě vyšší, ale i tak by mohlo jít o velmi zajímavou koupi.