Mýtické Xiaomi Mi 11 Pro se nám stále úspěšně vyhýbá, protože neexistuje žádné oficiální datum jeho představení. Dokonce neexistuje ani náznak spekulací o konkrétních datu, takže fandové zkrátka a jednoduše budou muset čekat. Od představení globální varianty základní verze už ale uplynula docela dlouhá doba, takže se dá předpokládat, že Xiaomi přece jen čekání nebude protahovat extrémně dlouho, protože jin uniká získaný náskok. Přece jen byli prvním výrobcem se Snapdragonem 888, i když reálně pouze na mateřském čínském trhu.

Dnes se ale objevil další údajný snímek právě tohoto mýtického modelu Mi 11 Pro a dá se z něj přece jen něco málo vyčíst. Kvalita je sice velmi pofidérní a stěží čitelné, ale bystrozrací experti si poradili. Zcela jasnou novinkou je přidání periskopické čočky, u které je napsání „8MP 50x“, což jednoznačně znamená 50x zoom. Tedy samozřejmě digitální, optická čísla budou výrazně nižší, pokud vůbec. Dvojitý LED blesk se také vystěhoval zcela ze zadního modulu a je k nalezení mimo něj na pravé straně.

Co se týče zbytku hlavních specifikací, tak existuje v podstatě konsensus. Drtivá většina expertu očekává 6.81-palcový zakřivený AMOLED displej s 2K rozlišením 3200 x 1440 pixelů, 120 Hz obnovovací frekvencí a 480 Hz samplovací frekvencí. K Snapdragonu 888 se pak přidá údajně až 16 GB LPDDR5 RAM a pořádná porce vnitřní UFS3.1 paměti. Hovoří se také zhruba o 5000 mAh kapacitě baterie, 120W drátovém a minimálně 55W bezdrátovém nabíjení. Špička se vším všudy, ale dokud nebude vše představeno oficiálně, tak budeme jen hádat. A na globální verzi asi budeme čekat ještě mnohem déle…