Záběr čínských Xiaomi je extrémně široký a zdaleka nezahrnuje pouze telefony, ale to není pro naše čtenáře (a v podstatě nikoho) žádnou novinkou. Angažuje se i v produkci počítačových doplňků a včera jsme se dočkali představení dvojice zajímavých monitorů z jejich produkce. Jako obvykle mohou nabídnout velmi solidní výbavu a příznivou cenu, takže lze jen doufat, že se dostanou na globální trh. Druhý zakřivený super-širokoúhlý kousek bych si klidně dovedl osobně představit na svém stole. Tak se na oba nové monitory Xiaomi pojďme podívat blíže.

Prvním pánem na holení je Xiaomi Monitor s 23.8-palcovým BOE ADS-IPS displejem a velmi tenkými rámečky. Jedná se o základní model za velmi nízkou cenu, takže se nedá očekávat žádné extra vybavení. Designově na první pohled připomíná monitory Dell, ale bohužel nepodporuje manuální nastavená výšky. Může nabídnout FullHD rozlišení, pozorovací úhly 178° nebo HDMI připojení. Na trh by se měl dostat 21. října s cenou 699 juanů (tedy asi 99 dolarů), což patří v dané kategorii k tomu nejlepšímu.

 

Mnohem zajímavější je však druhý kousek Xiaomi Surface se 34-palcovou úhlopříčkou, rozlišením 3440 x 1440  pixelů, obnovovací frekvencí 144 Hz a hlavně poměrem stran 21:9. Pokud patříte k aktivním hráčům, tak asi víte, že 21:9 je v porovnání s 16:9 obřím skokem vpřed právě pro hry a mohu to z osobní zkušenosti jen a jen potvrdit. Xiaomi Surface navíc disponuje 121% sRGB gamutem, technologií AMD Freesync a pokročilými možnostmi polohovatelnosti. Jedná se o zakřivený design displeje, který mnozí pokládají za zbytečný, ale aspoň to hezky vypadá. A cena ? Velmi sympatických 2499 juanů, tedy asi 353 dolarů. To bychom si dali líbit ! Co na nové monitory Xiaomi říkáte ?