Znovu opakovat, že první telefon s vlajkovým procesorem Snapdragon 888 byl představen na konci loňského roku by asi bylo nošením dříví do lesa. Všichni vědí, že jde o Xiaomi Mi 11. Jeho uvedení se ale zatím odehrálo jen na čínském trhu. Prodeje telefonu začaly až 1. ledna/januára letošního roku, takže k dnešnímu dni má telefon za sebou 21 dnů regulérní existence na trhu.

A jak se po třech týdnech telefonu Xiaomi Mi 11 na trhu daří? Společnost Xiaomi na Weibo hlásí, že velmi dobře. Za oněch 21 dnů se prodal více než jeden milionů kusů. To vypadá docela působivě. Nakonec už před deseti dny výrobce oznámil, a také pořádně oslavil první kolo prodejů. V něm se prodalo více než 500 tisíc kusů tohoto nového vlajkového stroje. Samozřejmě se stále bavíme jen o čínském trhu.

Pokud bychom tyto prodejní výsledky Mi 11 měli srovnat s prodejními výsledky modelu Xiaomi Mi 10, tak jde o poměrně slušný nárůst. S prodejními čísly ale dozajista pořádně zamává uvedení globální verze Mi 11. Zároveň se také chystá představení dražší verze, tedy Mi 11 Pro. Výrobce zatím přesný termín představení těchto modelů neoznámil. Tipaři ale směle odhadují, že by se tak mohlo stát po oslavách Nového lunárního roku. To by mělo znamenat, že ať už globální verze Mi 11 a nebo i verze Mi 11 Pro bychom se měli dočkat někdy v druhé polovině příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.