Krátce po představení nového procesoru Snapdragon 870 potvrdili zástupci společnosti Motorola, že jím bude osazen jejich nový stroj Motorola Edge S. Nu a vzhledem k tomu, že je Snapdragon 870 vlastně přetaktovaný čipset SD865+, který byl loni vlajkovým modelem, bude i nový telefon patřit mezi prémiové telefony.

Je jistě dobře, že vydáním telefonu Motorola Edge S výrobce přidá po čase nějakou tu vlajku do svého portfolia. Tomu totiž dominují telefony střední třídy. A abychom byli v rámci informací úplně přesní, doplníme, že představení nového telefonu Motorola je připraveno na 26. ledna/januára. Ještě před tím se ale dneska podíváme na jeho reálné fotky a taky omrkneme, jak dopadly jeho Antutu testy.

K fotkám dodáme snad jen to, že Motorola sáhla po designu, který je už nějakou dobu celkem populární. Jde o displej s „dírou“ pro přední kameru, která by měla být v tomto případě duální. Na zadním panelu v jeho levém horním rohu je uložen modul fotoaparátu se čtyřmi senzory, z nichž ten primární by měl mít 64 MPix. Co nás ale asi bude zajímat víc, je výsledek Antutu testů. Tím se na čínském Weibo chlubí generální manažer Lenovo, Chen Jin. Celkové skóre se vyšplhalo k 679860 bodům. A to je docela dost. Je sice pravdou, že Snapdragon 870 rozhodně nepřekoná letošní vlajku SD888, ale dosahuje lepších výsledků než loňské vlajkové procesory. Procesor by tak skutečně mohl být dobrou volbou pro letošní prémiové telefony s přijatelnou cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.