Už minulý týden jsme se dozvěděli, že Realme se už pomalu začínají připravovat na vydání další generace chytrých hodinek. Zmínky o Realme Watch a Watch 2 Pro se totiž objevily ve zdrojových kódech aplikace Realme Link, takže bylo vše jasné. Vývojový cyklus se tak opět zkracuje, protože první generaci jsme měli tu čest přivítat na trhu poměrně nedávno. Ale třeba jen čínská firma dohání fakt, že chytré hodinky dlouho neměli. Každopádně se dnes na internetu objevily informace z FCC certifikace nových modelů, včetně parametrů a odhalení designu.

Takže už víme, že Realme Watch 2 nabídnou opět obdélníkový displej se zaoblenými rohy, konkrétně pak 1.4-palcový barevný TFT s rozlišením 320 x 320 pixelů. Řemínek bude znovu silikonový a obzvláštní ho slogan firmy „Dare to Leap“. Hodinky budou také mít vestavěné senzory měření tepu a okysličení krve (SpO2) a dojde i na certifikaci IP68. Výdrž by měla být také výrazně lepší, protože 160 mAh baterie poskočí na 305 mAh. Konkrétní rozměry hodinek jsou pak 25.76 x 35.7 x 12.2 mm. V podporovaných systémech chybí vedle Androidu také iOS, ale obecně se čeká, že to tvůrci do vydání napraví.

Realme ale ve velmi blízké budoucnosti plánuje masivní expanzi do světa. Momentálně oficiálně působí v 60 státech a mnoha z nich se rychle vyšvihli na přední místa prodejů. Ostatně stále jsou pokládáni za nejrychleji rostoucí mobilní značku a na podzim překonali hranici 50 milionů prodaných telefonů. A na konci roku už se mohli pochlubit sedmou příčkou v podílu na globálním trhu. To ale nestačí, takže firma plánuje otevření tisíců kamenných obchodů po celém světě. Ale ještě uvidíme, zda v jejich plánech figuruje i naše zemička.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.