Vlajkový telefon Xiaomi Mi 11 byl představen na konci loňského roku, ale jeho prodeje se rozběhly až 1. ledna/januára. Samozřejmě se v této chvíli bavíme jen o čínském trhu, protože globální představení telefonu se teprve připravuje. Z čínského trhu přicházejí zprávy, že se model Mi 11 prodává naprosto skvěle, i když v balení není nabíječka.

Hned po prvním kole prodejů společnost Xiaomi hlásila, že jim Xiaomi Mi 11 během pěti minut prodejů vydělal více než 1,5 miliardy jüanů. Je to hodně peněz, ale mnohé fanoušky spíš než tento údaj zajímalo, kolik kusů telefonů se celkem prodalo. Tipaři odhadovali, že by to mohlo být více než 350 tisíc kusů. Vycházeli přitom z průměrné ceny 4300 jüanů za kus.

Ovšem odhad to nebyl zcela přesný a Xiaomi to nyní uvádí na pravou míru. Oficiálně oznámili, že se ve skutečnosti prodalo více než 500 tisíc kusů vlajkového Mi 11. V souvislosti s tímto prodejním úspěchem proběhla také oslava, které se zúčastnili Lei Jun, Lu Weibing a řada vedoucích manažérů. Z fotek, které pak zveřejnili na čínské síti je patrno, že si vedení společnosti svůj úspěch užívá. A zřejmě si prodejní úspěchy ještě užívat budou, protože v Číně je o telefon i nadále velký zájem. Nutno ale dodat, že vyšší prodeje vykazuje verze, ke které výrobce bez dalšího doplatku nabídl zájemcům přibalení 55 W nabíječky GaN. Ekologické verze bez nabíječky v balení se prodalo jen 20000 kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.