Náš včerejší článek o certifikaci chystaných chytrých hodinek Redmi byl určitě dobrou zprávou pro všechny příznivce firmy. Protože Redmi jsou mimo jiné v mnoha ohledech často i odbytištěm přeznačených modelů Xiaomi pro globální trhy. A vzhledem k tomu, že Mi Watch ani Mi Watch Lite se do světa nepodívaly, tak se naděje upírají právě k novince od Redmi. Dnes jsme se ale dočkali další certifikace čínských úřadů a v jejích sítích uvízl i model označený jako Mi Watch Lite. Tedy teoreticky…

Jak se můžete přesvědčit níže, tak jsou certifikované hodinky opravdu označeny jako Mi Watch Lite, ale modelový typ je REDMIWT02. Což se nebezpečně podobná REDMIWT01 včerejších hodinek Redmi. Takže je klidně možné, že se v zásadě jedná o stejný model, který se opět bude lišit pouze názvem pro jednotlivé trhy. Samotná certifikace nám toho o moc více nepoví, protože odhalila kromě názvů už jen podporu 5V/0.4A metody nabíjení. A to nám opravdu k nějaké konkrétnější představě o těchto chystaných hodinkách nestačí.

Každopádně se ale dá očekávat nižší cena, než je u již existujícího modelu Mi Watch. Ten se v Číně prodává za v přepočtu zhruba 190 dolarů, takže budeme mířit ještě níže. Otázkou tak hlavně zůstávají kompromisy v hardwarové výbavě, protože některých funkcí a vybavení Mi Watch bychom se vzdávali jen neradi. Ale to si budeme muset ještě chvíli počkat. A samozřejmě výše zmíněná cena platí pro čínský trh, takže okolní svět bude určitě poctěn výrazně vyššími cenovkami.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.