Xiaomi minulý rok konečně vzali produkci chytrých hodinek do vlastních rukou a světlo světa tak spatřily s malými rozestupy modely Mi Watch a Mi Watch Color. Dceřiné Redmi ale v kategorii chytrých nositelností zatím příliš nepředvedlo. Jejich jediným počinem tak zůstal Redmi Band (neboli na některých trzích přejmenovaný jako Mi Band 4C). To by se ale velmi brzy mělo změnit, protože čínskou certifikací MIIT aktuálně prošly chytré hodinky Redmi. Že bychom se tak konečně dočkali ?

O chytrých hodinkách Redmi se totiž hovoří už nějaký ten pátek a prozatím „skutek utek“. Dnes ale známý zákulisní tipař Digital Chat Station publikoval snímek certifikace čínského ministerstva informačních technologií (MIIT), na kterém je zachycen model REDMIWT01. Což ponechává velmi málo prostoru k jakékoli interpretaci. Bohužel však v certifikaci samotné nejsou k dispozici v podstatě žádné informace o designu nebo vybavení hodinek. Takže si na konkrétní informace budeme muset asi ještě chvíli počkat.

Digital Chat Station alespoň hovoří o předpokládaném datu vydání někdy v říjnu a zmiňuje také údajně vysoce nadprůměrnou výdrž baterie. To by asi vylučovalo použití Wear OS jako systému, protože ten si stále s dlouhými výdržemi baterie moc netyká. S největším pravděpodobností by tak chystané chytré hodinky Redmi mohly dostat proprietární systém, který byl využit i u Mi Watch Color. S velkou pravděpodobností se dá předpokládat i globální mezinárodní dostupnost, protože ta je v drtivé většině případů vždy součástí strategie Redmi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.