Tak jsme se konečně dočkali představení chytrých hodinek s procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Podle očekávání se jedná o model TicWatch Pro 3 od značky Mobvoi, kteří už s hodinkami se systémem Google Wear OS mají poměrně široké zkušenosti. Ostatně letos jsme se již z jejich dílny dočkali modelu TicWatch Pro 2020, který byl nastaven velmi příjemně i cenově. A cenou neurazí právě ani nově představený kousek, protože přece jen nabízí velmi pokročilé vybavení a funkce. Tak se na některé detaily pojďme podívat.

Hlavním tahákem je samozřejmě již zmíněná platforma Snapdragon Wear 4100, která je oproti minulé generaci až o 85 % výkonnější a také výrazně úspornější. Ten pak doplní 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Hodinky mají také velmi zajímavě řešený displej se dvěma vrstvami. Horní extrémně úsporný FTSN displej se hodí pro základní zobrazení a v případě použití hlavního AMOLED se stane průhledným. Samotný AMOLED má 1,4-palce a rozlišení 454 x 454 pixelů. Tělo hodinek je z kombinace nerez oceli a plastu, přičemž hodinky váží 41.9 g.

 

Softwarová výbava je také bohatá a zahrnuje měření tepu, okysličení krve, monitoring úrovní stresu, pomoc se správným dýcháním nebo sledování spánku. Samozřejmě také 10 režimů cvičení a spoustu dalšího. Potěší i kompletní odolná certifikace IP68 nebo GPS čip. Plnohodnotný Wear OS pak znamená podporu Google Pay a Google Assistant, což zejména u plateb je obří výhodou. Jedinou vadou na kráse je pak klasicky výdrž 595 mAh baterie, která dosahuje v „chytrém“ režimu jen 72 hodin. Pokud ale budete kombinovat využívání obou displejů, tak se dostanete na výrazně lepší čísla (udává se až 45 dnů).

Do prodeje míří TicWatch 3 Pro za 299 dolarů, nebo v případě našeho evropského trhu za 299 euro. To samozřejmě není málo, ale lepší výbavu mezi hodinkami s výjimkou Apple Watch asi budete hledat marně. Takže by tento model mohl ledaskoho nadchnout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.