Pokud patříte mezi ty, kteří pevně doufají, že společnost Xiaomi letos pošle na trh loni uvedený model Mi Mix Alpha a nebo aspoň představí nový Xiaomi Mi Mix model, nedoufejte. Sice je pravdou, že modely Mi Mix patřily vždy k tomu nejlepšímu, co Xiaomi představovala v druhé polovině roku, ale letos od nich upustila. A nejde o informaci typu „jedna paní povídala“. Tuto skutečnost totiž potvrdil samotný Lei Jun na čínské síti.

CEO Xiaomi totiž odpovídal na otázky fanoušků společnosti. Jeden z nejčastěji položených dotazů se týkal právě telefonu Xiaomi Mi Mix a jeho letošního uvedení. Jun ve své odpovědi uvedl, že telefony Mi Mix vždy nabízely špičkovou výbavu a mnoho inovativních prvků. A na takovém telefonu je potřeba dlouhodobě pracovat, aby splnil požadavky jak výrobce, taky i představy fanoušků. Proto na novém Mixu stále pracují a bude ještě nějakou dobu trvat, než bude telefon představen.

Xiaomi Mi Mix Alpha a procesor Surge

Další nejčastěji kladenou otázkou bylo, zda a kdy půjde Mi Mix Alpha do sériové výroby. Ostatně o tom, že se letos tento model začne vyrábět se už nějakou dobu spekuluje. I v tomto bodě odpověděl Lei Jun negativně. Mi Mix Alpha byl ve své podstatě jakýsi experimentální projekt a nelze říci, že by se nepovedl. V prvopočátcích bylo sice uvažováno o výrobě nějaké limitované edice tohoto telefonu, ale výrobní náklady byly příliš vysoké. Proto od sériové výroby ustupují a raději se budou soustředit na vývoj a výrobu nového přístroje Mi Mix. Ovšem kdy, když ne letos, bychom se dalšího modelu Mix mohli dočkat Jun neupřesnil.

A poslední fanouškovská otázka, na kterou Jun odpověděl se týkala vlastních Xiaomi procesorů. První z nich se objevil v roce 2017 s názvem Surge S1 a byl jím osazen telefon Xiaomi Mi 5C. A byl také prvním a posledním telefonem s tímto čipsetem. V tomto Jun nepotvrdil, že by společnost na vývoj a práci na vlastním procesoru zcela zanevřela. Přestože se v rámci vývoje potýkají s určitými potížemi, práce stále pokračují. Podrobnější informace bychom se mohli dozvědět, až bude vývoj ve své závěrečné fázi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.