Přestože je představení řady Huawei Mate 40 ještě poměrně daleko, už nyní se najdou tipaři, kteří pouštějí na síť informace o jednotlivých modelech. Ovšem informují nás nejen tipaři. Také samotní zástupci společnosti Huawei sem tam vypustí do světa nějakou tu zprávu.

Nedávno například šéf Huawei Consumer Business Group uvedl, že telefony Huawei Mate 40 zřejmě budou těmi posledními, které budou osazeny „domácím“ procesorem Kirin. Důvodem je ukončení výroby těchto čipsetů v důsledku amerických sankcí. Naštěstí však pro chystané vlajkové modely je vyroben procesorů dostatek. Proto by neměl být údajně problém, aby jejich výroba byla pokryta do konce letošního roku. Podle dalších uniklých zvěstí by mělo jít konkrétně o čipset Kirin 9000, tedy o zatím nejvýkonnější HiSilicon procesor s podporou 5G sítí.

Jeho použití a také některé z dalších parametrů uvádí na svých stránkách tipař Slashleaks. Ve výpisu, který zveřejnil figuruje kromě zmíněného procesoru i konfigurace pamětí. Ta by měla být u operační paměti 8/12 GB a u interního úložiště pak 128/256/512 GB. Uvedeno je i to, že telefon Mate 40 bude mít nevyjímatelnou baterii, gravitační senzor, přibližovací senzor a světelný senzor. Dále to je akcelerační senzor, elektronický kompas a gyroskop. Nebude chybět podpora rychlého nabíjení a snímač otisků v displeji. Také foto výbava by měla spadat do segmentu vlajkových lodí a údajně by měla být lepší než ta, kterou má Huawei P40. Dodejme ještě, že řada Huawei Mate 40 bude jako obvykle uvedena na podzim.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.