První zástupce letošní řady Huawei Enjoy 20 byl vydán zhruba před dvěma měsíci. Šlo o verzi Pro a po důkladnějším ohledání parametrů se dalo s klidem říci, že jde v podstatě o přejmenovaný model Enjoy Z. Ovšem řada stále není kompletní a vypadá to, že už v dohledné době by se k modelu Pro mohla přidat i standardní verze Enjoy 20 a také verze Enjoy 20 Plus. Na Twitteru se totiž objevily snímky zadních ochranných krytů, které jsou určeny právě přístrojům Huawei Enjoy 20 a Enjoy 20 Plus. Díky tomu a renderovaným obrázkům si můžeme udělat představu o designu obou telefonů.

Huawei Enjoy 20

A rovnou začneme standardní verzí. Displej má úzké rámečky a uprostřed nad ním je kapkovitý výřez pro selfie kameru. Snímač otisků bude uložen na hraně přístroje. Modul zadního fotoaparátu má tvar čtverce a v ochranném krytu jsou čtyři díry pro snímače. Nicméně fotoaparát by měl být trojitý.

Podle výpisu Tenaa by měl mít displeje telefonu úhlopříčku 6,6 palce s rozlišením HD+ a poměrem stran 20:9. Jako procesor bude zřejmě použit Dimensity 800 nebo Dimensity 720. Ten bude spárován se 4/6/8 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu velmi slušných 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Přední kamera dostane 8 Mpix a hlavní fotoaparát by měl mít snímače se 13 MPix, 5 MPix a 2 MPix.

Huawei Enjoy 20 Plus

U tohoto modelu se dostáváme k poněkud jinému designu. Kolem displeje jsou sice opět minimální rámečky, ale nahoře nenajdeme ani výřez ani „díru“ pro kameru. Ta je totiž vyskakovací. Snímač otisků prstů je uložen opět na hraně telefonu. Zadní fotoaparát je uložen do kruhového modulu a primární snímač by měl mít rozlišení 48 MPix.

Tipaři odhadují, že displej bude mít 6,63 palce s rozlišením FullHD+. Telefon by měl pohánět procesor Kirin 820 s až 8 GB operační paměti a až 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4300 mAh a podporu nabíjení s výkonem 22,5 W. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.