Dnešní krasojízda společnosti Xiaomi volně pokračuje uvedením telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha. A rovnou řekněme, že i letošní Mix se drží tradice této modelové řady, kdy jsou posunuty hranice designu a jiných vylepšení. Vzhled tohoto přístroje se svým způsobem drží nově nastoleného trendu „vodopádových“ obrazovek, ale jde ještě o kousek dál. Nabízí něco, co tu ještě nebylo.

Design a displej

Xiaomi Mi Mix Alpha má sice extrémně zakřivený displej. Ale pokud bychom za se podívali na Vivo Nex 3 a jeho zakřivení, tak u Alphy vidíme něco úplně nového. Displej totiž obtáčí téměř celý telefon, snad jen kromě poměrně úzkého svislého pruhu kolem zadního fotoaparátu. A jde skutečně o jeden jediný zobrazovací panel. Díky tomu je jeho užitná plocha neuvěřitelných 180,6%! Svou roli zde samozřejmě sehrály i uzounké horní a dolní rámečky na čelním panelu s tloušťkou pouhých 2,15 mm.

Tělo přístroje má konstrukci z pevného, ale velmi lehkého titanu a svislý pás na zadním panelu je vyroben z keramického materiálu. Trojitá zadní kamera je chráněna safírovým sklem, aby nedošlo k jejímu poškrábání. Ve svislém pruhu je také uložena většina antén a modulů pro Wi-Fi a 5G.

Protože obrazovka přesahuje přes boční hrany, jsou všechna fyzická tlačítka nahrazena dotykovými senzory s výbornou haptickou odezvou. Podle výrobce by v tomto případě nemělo docházet k nechtěným nebo náhodným dotykům díky využití AI technologie, která předpovídá používání displeje. Tím jsou v podstatě deaktivovány nepoužívané oblasti.

Další specifikace

Protože jde v případě Xiaomi Mi Mix Alpha o jakýsi prototyp, nebo spíš α model, kompletní specifikace telefonu oznámeny nebyly. Společnost jen potvrdila, že nový Mix bude pohánět procesor Snapdragon 855 Plus s podporou duální 5G SIM. Bude existovat zřejmě jen jedna verze s 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště UFS 3.0. Baterie bude mít už poměrně standardní kapacitu 4050 mAh, ale bude podporovat, stejně jak u Mi 9 Pro 5G, rychlé 40 W nabíjení.

Co se foto výbavy týče, byl potvrzen 108 MPix senzor Samsung ISOCELL Bright HMX. Při velikosti 1/1,33″ by mělo být u foto výstupu dosaženo rozlišení až 12032×9024 pixelů. Fotky by měly být ostré s dobře prokreslenými detaily. Vzhledem k tomu, že zadní kamera bude trojitá, měly by tento snímač doplnit další dva senzory. Jsou to 12 Mpix teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a ultra široký 20 Mpix objektiv se záběrem až 117°. Nemělo by chybět OIS nebo laserové ostření.

Cena a dostupnost

Telefon bude nejdříve vyráběn jen v nízkém nákladu, protože jeho výroba je dosti drahá. Tomu je přizpůsobena i cenovka. Tak drží v rámci cenové politiky společnosti primát. Je skutečně vysoká a dosáhla na 19999 jüanů. To je v přepočtu 2807 dolarů (66153 Kč). Jedná se tedy o nejdražší Xiaomi telefon. Možná i kvůli tomu zástupci společnosti taktně pomlčeli o jeho dostupnosti, protože přiznejme si, takto drahý telefon nebude pro každého.