Společnost Corning asi není třeba představovat. Stojí za výrobou ochranných skel Gorilla Glass, která najdeme u chytrých telefonů, notebooků a řady nositelností. V loňském roce začala společnost pracovat na vývoji skel pro skládací telefony, které letos zažívají svůj boom. Co se týče běžně používaných ochranných skel byla před dvěma lety uvedena jejich šestá generace, takže je jen logické, že nyní byla představena nová generace, která má obchodní název Gorilla Glass Victus.

Při výrobě skla Gorilla Glass Victus bylo opět použito hlinitokřemičitého materiálu, ovšem výrobce slibuje vyšší odolnost proti poškrábání a dokonce by sklo mělo odolat pádu z výšky až dvou metrů. Předchozí generace přitom měla bez úhony přežít pád z 1,6 metru. V souvislosti s touto vlastností nového ochranného skla výrobce předvedl i několik laboratorních testů. Samozřejmě kontrolované testy jsou jedna věc a pády telefonů při běžném používá věc druhá.

Výrobce dále tvrdí, že nové sklo je až dvakrát odolnější než hlinitokřemičitá skla jiných výrobců, která praskají už při pádu na tvrdý povrch z výšky 0,8 metru. Stejně tak se až dvakrát zvýšila odolnost proti poškrábání ve srovnání s předchozí generací Gorilla Glass 6. Tímto je nová generace až čtyřikrát odolnější než konkurenční skla. Opět lze ale říci, že tuto teorii prověří až běžná uživatelská praxe. A u kterého telefonu bychom se skla Gorilla Glass Victus měli dočkat nejdříve? Měl by to být některý z telefonů společnosti Samsung. Nelze však počítat s tím, že půjde o některý z přístrojů řady Galaxy Note 20. Ta bude uvedena už za pár dnů a je tedy pravděpodobnější, že zde budou použita skla Gorilla šesté generace.