Veletrh MWC 2019 odstartoval jeden z trendů, který nás letos rozhodně nemine, a tím jsou skládací telefony. V Barceloně byly k vidění hned dva, Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold a dalších se dočkáme v průběhu roku. Oba prezentované telefony mají na displejích skla z plastových polymerů, která jsou náchylná k oděrkám a poškrábání a mohou se snadno zlomit. Dobrou zprávou však je se pracuje na odolném sklu Corning Gorilla Glass.

Tuto zprávu vypustil do éteru generální ředitel společnosti Corning, pan John Bayne. Potvrdil, že společnost vyvíjí ochranné sklo Corning Gorilla Glass pro skládací a ohebné přístroje. Zdůraznil, že je to pro společnost velká výzva vyrobit sklo, které by bylo pevné, chránilo displej a zároveň bylo i dostatečně tenké, aby se dobře ohýbalo a nepraskalo.

Podle Baynea je cílem společnosti vytvořit sklo Corning Gorilla Glass, které by bylo ultra tenké o tloušťce 0,1 mm s poloměrem ohybu od 3 do 5 mm. Díky tomu si budou moci skládací telefony udržet tloušťku od 6 do 10 mm v zavřeném stavu. Společnost Corning už v minulosti připravila velmi tenké sklo Willow Glass, které se ale při výrobě namáčelo do solného roztoku a u telefonů nemohlo být použito, protože docházelo ke korozi tranzistorů v displeji. Corning Gorilla Glass pro ohebné telefony se asi hned tak nedočkáme, Bayne totiž odhaduje jeho vývoj na i na několik let.