Realme i přes pandemii koronaviru neustále pracuje na nových telefonech a jejich portfolio utěšeně narůstá. V krátkém časovém sledu bychom se tak mohli dočkat hned dvou novinkových telefonů. Tím prvním by měl být model Realme C15, jehož představení je potvrzeno na 28. červenec/júl. A ten druhý by měl dorazit na začátku příštího měsíce s obchodním názvem Realme V5. I tento přístroj je svým způsobem potvrzen vice prezidentem značky, který se o uvedení telefonu vyjádřil na čínském Weibo.

O parametrech telefonu Realme V5 se zatím ale jen spekuluje a nutno říci, že zákulisní zvěsti jsou poněkud protichůdné. Mnozí tipaři věří, že telefon bude podporovat super rychlé nabíjení s výkonem až 120 W. O tom, že na takové nabíjecí technologii Realme pracuje poměrně nedávno tvrdil známý tipař Ishan Agarwal. Jiní tipaři jsou poněkud skeptičtější a myslí si, že nabíjení telefonu bude sice rychlé, ale jeho výkon bude jen 30 W.

Také další parametry jsou zatím jen ve fázi dohadů. Očekává se 6,5 palcový LCD displej s rozlišením 2400×1080 pixelů a přední 16 MPix kamera uložená v „díře“ v obrazovce. Zadní fotoaparát by měly tvořit 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Baterie by měla mít kapacitu 4400 mAh nebo 5000 mAh. Co se použitého procesoru týče jsou informace také ne zcela jasné. Jedni tipují, že výrobce použije procesor Dimensity 800, jiní zas vsázejí na vlajkový Snapdragon 865. Všechny uvedené informace je tedy nutno brát s rezervou a nezbývá než počkat na to, až výrobce aspoň některé z nich potvrdí.