Chytrých hodinek máme na trhu opravdu už nepřeberné množství, ale něco revolučního aby člověk pohledal. Většina výrobců se spokojí s opakováním fungujícího receptu jen s drobnými hardwarovými vylepšeními. Čínská značka Nubia se ale už minulý rok rozhodla pro odvážný krok s modelem Nubia Alpha, který měl ohebný displej a spíše se blížil telefonu než hodinkám. Nešlo o velký úspěch, ale i tak se firma na něj chystá navázat už 28. července s představením modelu Nubia Watch.

O něm není příliš mnoho známo, ale z prvních teaser fotografií je zřejmé, že bude mít opět ohebný displej stejně jako Alpha. Mělo by ale jít opravdu o chytré hodinky bez extra výstřelků a tvůrci tak údajně protentokrát vynechali i fotoaparát. Promo materiály pak díky sloganu „urban adventurer“ naznačují podle některých analytiků i možné odolné přednosti. Osobně si to moc nemyslím a spíš půjde o odkaz na specifický design hodinek. Hlavně však všichni doufají, že se zapracuje na softwaru, protože to byl právě hlavní kámen úrazu u minulé generace.

Nikdo zatím netuší ani předpokládanou cenu chystaných Nubia Watch. Prvotní ceny Alpha modelu začínaly v přepočtu zhruba na 499 dolarech a luxusní eSIM verze s 18K zlatem se prodávala za 642 dolarů. Novinka bude podle analytiků určitě levnější a nejčastěji se setkáváme s odhady kolem zhruba 420-430 dolarů jako maximálního stropu. Každopádně jde o velmi zajímavý kousek a budeme příští týden velmi zvědavi, jako dopadne.