Už na konci minulého měsíce se předpokládalo, že hodinky Oppo Watch po svém březnovém vydání v Číně zamíří i na globální trhy. A svou premiéru si právě odehrávají v Evropě. Tedy, abychom byli zcela přesní, jde o německý trh. Je to určitě zajímavý posun v čase, protože původně se očekávalo, že Evropa Oppo hodinky přivítá až koncem letošního roku.

Každopádně podle stránek Tizenhelp se Oppo Watch začíná prodávat v Německu za 249 euro. Prodeje na dalších evropských trzích budou vzápětí následovat, ovšem na nich může být cena hodinek mírně jiná. Tizenhelp také uvádějí, že globální verze hodinek má podporu GPS, NFC a aplikací Google jako jsou Google Pay a Google Assistant. V prodeji je zatím 41 mm verze s 1,6 palcovým AMOLED displejem a rozlišením 360×320 pixelů. Obrazovku chrání Gorilla Glass 3.

Hodinky pohání Snapdragon Wear 2500 s čipem Apollo 3. K dispozici je 1 GB operační paměti a 8 GB úložného prostoru. Hodinky dále podporují Bluetooth 4.2, 2,4 GHz Wi-Fi, GPS, NFC a eSIM se 4G sítěmi. Baterie má kapacitu 300 mAh a měla by vydržet přibližně 24 hodin běžného provozu a zhruba 14 dnů v režimu nízké spotřeby. Nesmíme zapomenout ani na určitou odolnost vůči vodě, a to 3ATM. Mezi funkcemi najdeme sledování EKG, monitoring tepové frekvence, monitoring spánku a nebo i sledování menstruačního cyklu. Samozřejmě nechybí ani několik sportovních režimů. Kdy a zda se Oppo Watch dostanou na český trh zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.