Denní dávkování novinek ohledně chystaného herního telefonu Nubia Red Magic 5S pokračuje i dnes a máme v ruce konečně něco opravdu zásadního. Tvůrci se totiž podělili o plánované datum vydání a máme tak přesnou představu, kdy toto monstrum dorazí. Pokud vše půjde podle plánovaných představovaček, tak by mělo jít v řadě o čtvrtý telefon s novým procesorem Snapdragon 865 Plus (po Lenovo Legion, ASUS ROG Phone 3 a Samsung Galaxy Z Flip 5G).

Nubia Red Magic 5S bude pozvolnou evolucí existujícího modelu Red Magic 5G, který spatřil světlo světa v březnu letošního roku. Ten dostal značku do světa 5G sítí a nová verze bude na těchto základech jen a jen stavět. Výše taktovaný procesor a grafika pomohou s nárůstem výkonu a zásadní by mělo být i nové chlazení využívající stříbro. Zachován zůstane i efektivní větráček, který se stal symbolem této řady herních telefonů. Potvrzen byl také 144 Hz AMOLED displej, LPDDR5 RAM nebo vnitřní paměť UFS 3.1. Zbytek parametrů nebyl zveřejněn, ale nejspíš půjde o kopii staršího modelu.

Spekuluje se tak o 6.65-palcovém displeji s FullHD+ rozlišením a integrovanou čtečkou otisků prstů, trojitém zadním fotoaparátu se 64 Mpx hlavním senzorem, 8 Mpx selfie kamerce nebo 4500 mAh kapacitě baterie s podporou 55W nabíjení. Právě kapacita baterie byla jednou z hlavních výtek u původního modelu, protože herní telefon je přece jen extrémní žrout energie. A 4500 mAh kapacita je na dnešní poměry spíše vhodná pro telefony klasického střihu. Tak uvidíme, zda se tvůrci poučí a třeba nám naservírují něco lepšího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.