Společnost Oppo představila své první chytré hodinky Oppo Watch v březnu/marci letošního roku společně s vlajkovým telefonem Oppo Find X2. Představovačka proběhla v Číně a jen tam se také chytré hodinky dosud prodávají. Ovšem pár dní po prezentaci hodinek zazněl z úst vice prezidenta Oppo příslib, že by se novinkový chronometr měl ještě letos podívat i na globální trhy. Termín byl v té době odhadován na konec roku 2020.

Je dost dobře možné, že Oppo Watch se dostanou do Evropy a potažmo na globální trhy ještě dříve, než bylo původně předpokládáno. Hodinky totiž právě teď dostávají americkou certifikaci FCC. To mohlo naznačovat, že by mohly být na globálních trzích dostupné skutečně v několika příštích týdnech. Samozřejmě není to oficiálně potvrzeno, ale možné to je.

Certifikací FCC prošel model s kódovým označením OW19W12 a kromě některých specifikací jsou součástí výpisu i reálné fotky. Ve výpisu je také uvedeno, že by Oppo Watch měly být k mání na Amazonu. Fotky na svém twitterovém účtu sdílí tipař Abhishek Yadav a je evidentní, že pocházejí z FCC certifikace. Co se parametrů hodinek týče, na globálních trzích by se měly prodávat naprosto stejné verze jako v Číně.

Nicméně certifikaci podle fotek dostává jen větší 46 mm verze. Zda do prodeje půjde i 41 mm verze není zatím známo. Certifikovaná verze má 1,9 palcový obdélníkový AMOLED displej, hliníkové tělo a dvě fyzická tlačítka. Hodinky podporují eSIM, rychlé nabíjení VOOC, monitoring tepové frekvence a mají i certifikaci IP68. Evropská cena není známá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.