Dávno už není tajemstvím, že značka Honor připravuje minimálně dva nové telefony. Tím prvním je Honor X10 Max, u kterého je již potvrzeno, že bude oficiálně představen 2. července/júla. Ví se také, že se chytá i Honor 30 Youth Edition 5G, který by měl být na některých trzích nabízen jako Honor 30 Lite 5G. V případě tohoto modelu se tak trochu spekulovalo, že by mohl být uveden zároveň s modelem Max. A to je nyní i potvrzeno.

Potvrzení představení telefonu Honor 30 Youth Edition 5G se objevilo na oficiálním Weibo účtu značky Honor. Na teaseru s termínem prezentace jsou vyobrazeny dva telefony Honor, respektive jejich zadní panely. Z toho by mohlo plynout, že Youth Edition 5G bude nabízen ve dvou variantách s barevným přechodem. Na obrázku je pak vidět i snímač otisků prstů uložený na hraně zařízení. Upoutávka dále potvrdila, že telefon bude představen na čínském trhu. Ovšem očekává se představení i na globálních trzích. To ale s nejvyšší pravděpodobností proběhne v jiném termínu.

A jaké parametry bychom mohli od Honor 30 Youth Edition 5G očekávat? Především se hovoří o procesoru MediaTek Dimension 800. Podle tipařů by měl mít zadní fotoaparát primární senzor s rozlišením 48 Mpix a přední selfie kamera by měla dostat 16 Mpix. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. Displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce, rozlišení 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou Magic UI 3.1. Podporu GMS očekávat nemůžeme, takže bude nutno počítat s HMS a AppGallery Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.