Ještě před letošním vydáním řady Xiaomi Mi 10 se nám dostalo upozornění od Leie Juna, že vlajkové telefony Xiaomi, konkrétně řada Mi 10 bude letos dražší, než bývá zvykem. A opravdu to tak je. Cena je vysoká zejména u Mi 10 Pro a ani cena Mi 10 není zrovna žádná láce. Dost možná i na to konto, respektive na konto nízké prodejnosti byl na českém trhu ukončen prodej těchto dvou vlajek. Cena 22 tisíc, případně 28 tisíc je pro našince vysoká, a to obzvlášť ve spojení se značkou Xiaomi.

Pokud chcete nákup nového Xiaomi telefonu odložit na příští rok, bude možná lepší to zvážit a telefon pořídit ještě letos. Levnější to už nebude. Vlajkové telefony Xiaomi budou v příštím roce ještě dražší než letos. Alespoň to plyne ze zprávy, která je k vidění na jihokorejských stránkách Clien. Jaký je důvod zdražování? Použití vlajkového procesoru Qualcomm. Xiaomi uvádí, že letošní Snapdragon 865 je dodáván za zhruba 150 až 160 dolarů. Vlajkový čipset pro příští rok, tedy Snapdragon 875, by měl přijít na 250 dolarů.

Za tuto cenu by měl být SD875 dodáván výrobcům včetně modemu Snapdragon X60 5G. Přesto podle jihokorejského zdroje Xiaomi zahájila jednání jak o ceně vlajkového Qualcomm procesoru, tak i o ceně svých budoucích prémiových telefonů. Jednání probíhají, ale asi bude rozumné připravit se na vyšší cenu telefonů v příštím roce. A to zřejmě nejen modelů Xiaomi, ale všech těch, kde bude použit čipset SD875. Měli bychom počítat s tím, že všechny prémiové telefony s tímto procesorem budou přibližně o 100 dolarů dražší než letos. Pokud tedy výrobci nepoužijí čipsety jiných značek, nebo neudělají kompromisy u ostatní výbavy svých telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.