Skládací telefony jsou sice atraktivní záležitostí, ale každá sranda něco stojí. A co si budeme povídat, zatím všechny modely od všech výrobců, které už jsou na trhu k mání jsou po čertech drahé. Je to logické, přece jen jde pořád o poměrně mladou technologii, se kterou se musí výrobci vypořádat. Určitým řešením snížení ceny by mohly být jakési „odlehčené“ varianty. A jejich cena by proto nemusela být pro potenciální kupce zničující. Protože Lite verze jsou v kurzu nejen u vlajkových modelů, proč by nemohly přijít na pořad dne i u skládacích telefonů. Samsung vsadil na tuto kartu a proto bychom se mohli dočkat modelu Samsung Galaxy Fold Lite.

Ovšem skládací model Samsung Galaxy Fold Lite není na síti úplným nováčkem. Mluvilo se o něm už v květnu/máji s tím, že podobně jako skládací Galaxy Fold ve speciální edici bude cenově dostupnější, i když jeho produkce bude omezena počtem kusů. Ovšem dnes informace o skládací Lite verzi dostávají jasnější obrysy. Podle stránek SamMobile je prý nereálné, aby model Lite byl představen v dohledné době. Výrobce jej prý odložil až na příští rok.

Jak by mohla vypadat cena Galaxy Fold Lite

Je to dáno zřejmě i tím, že na trhu jsou momentálně modely Galaxy Fold s cenou 1980 dolarů a poměrně levnější model Galaxy Z Flip, který stojí 970 dolarů. V srpnu/auguste by měly být k tomu ještě představeny modely Galaxy Fold 2 a Galaxy Z Flip 5G. Odlehčená skládací verze by tak mohla ohrozit prodejnost svých dražších bratrů. Cena Galaxy Fold Lite je totiž odhadována na zhruba 900 dolarů.

Ovšem s touto cenou, pokud by byla skutečně takto nízká, budeme muset počítat i se spoustou kompromisů ve výbavě telefonu. Samozřejmě nebude možno snížit kvalitu ohebného displeje, ale spíš půjde o nasazení slabších fotoaparátů a dalších méně podstatných součástí. Ale jako vždy budeme muset počkat, až sám výrobce potvrdí přípravy takového telefonu. Zatím jde jen o veliké spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.