Zástupci čínské značky Honor potvrdili, že by jejich přerostlý nováček Honor X10 Max měl oficiálně spatřit světlo světa už 2. července. Spolu s ním by se měl podle všeho ale také představit další zbrusu nový model Honor 30 Lite 5G, který už je předmětem spekulací poměrně dlouhou dobu. Jeho parametry už jsou tak veřejným tajemstvím, ale zatím jsme neměli možnost vidět žádné oficiální potvrzení. Dnes se ale tento telefon objevil ve výsledcích benchmarku Geekbench, takže si můžeme některé parametry definitivně odškrtnout.

Honor 30 Lite 5G se na Geekbench podle všeho skrývá pod kódovým označením Maxwell a modelovým číslem MXW-AN00. A z listingu je jasně vidět, že můžeme opravdu očekávat procesor Mediatek Dimensity 800 spolu se 6 GB RAM a samozřejmě systémem Android 10. Dosažené skóre je poměrně sympatické, ale velmi dobré papírové výsledky moderních Mediateků nejsou žádným velkým překvapením. Vše ale uvidíme až v reálu, protože hrubý výkon jak známo není vším. A některé poslední stížnosti na přehřívání právě nových Mediateků klidně mohou být pravdivé.

Kromě výše zmíněných parametrů by Honor 30 Lite 5G měl mít 6,5-palcový displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Dále pak zveřejněné první snímky telefonu potvrdily trojici senzorů zadního fotoaparátu, které by měly mít 48 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx sestavu. Baterie bude údajně s kapacitou 4000 mAh a podporou 22.5W rychlo-nabíjení. Pro západní trhy pak bude opět bohužel poměrně fatální absence služeb Google, kvůli stále trvajícími sporu USA s mateřským Huawei. Takže uvidíme, zda vůbec tento model opustí domovské břehy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.