Tak už to máme hezky černé na bílém a není potřeba nijak spekulovat. Třetí generace herního telefonu z rodiny ASUS ROG se oficiálně představí už 3. července, takže zarytí hráči mohou začít připravovat své úspory. A protože se toho během minulých týdnů o modelu ASUS ROG Phone 3 napsalo poměrně hodně, tak si můžeme s poměrně velkou přesností udělat obrázek o tom, co nás vlastně čeká. Firma sice kromě data vydání na sociální síti Weibo nesdílela nic moc nového nebo podstatného, ale to vlastně ani nemuseli.

Jasné je hlavně mnohem hlubší partnerství ASUSu s čínským herním gigantem Tencent Games. I když už jsme speciální Tencent verzi mohli vidět u ROG Phone 2, tak třetí generace by měla zajít ještě mnohem dále. ASUS ROG Phone 3 tak bude mít logo herní firmy hned na zadní straně, ale to hlavní by mělo přijít hlavně v oblasti softwaru. Nepředpokládám, že se inženýři Tencentu pustí do hardwarových úprav, ale slíbené masivní herní optimalizace a vylepšené detaily určitě hráče potěší. Zahraniční zájemce to však nechá chladnými, protože mají své vlastní globální herní tituly.

I bez softwarových optimalizací ale půjde o lákavé herní monstrum. Mluví se o 6.59-palcovém OLED FullHD displeji se 144 Hz obnovovací frekvencí, nebo o procesoru Snapdragon 865 spolu s až 12 GB nebo dokonce 16 GB RAM. A samozřejmě i kapalném chlazení pro herní účely. Baterie bude také údajně s poměrně štědrou kapacitou 5800 mAh a 30W nabíjení také není k zahození. A i když foto-vybavení není úplně na špici herních priorit, tak by měl telefon mít velmi solidní trojitý zadní fotoaparát se 64 Mpx a 13 Mpx senzory. Tak už jen slušnou cenu a odbyt je opět zaručen.