Pokud patříte k fanouškům značky OnePlus a odebíráte jejich novinky mailem, tak vám dnes určitě ve schránce přistála jedna zajímavá zpráva. Firma totiž po dlouhých měsících spekulací konečně oficiálně přiznala, že „dostupný“ nový model z nové série je opravdu na cestě. Doplnili to také chytlavým sloganem o nových začátcích, ale v samotném mailu jsme se toho přece jen moc nedozvěděli. Naštěstí byli o něco sdílnější na oficiálních fórech a Twitteru. Takže se pomalu připravte na nový OnePlus Nord !

Na fórech se k tomuto tématu rozhovořil samotný Pete Lau, jakožto šéf značky. Podle jeho slov firma pracuje na nové sérii telefonů, kterou hodlá reagovat na fanouškovské požadavky na dostupnější telefon z jejich produkce. Což se dá číst jako přiznání, že řada OnePlus 8 opravdu moc dostupná není. Pokračuje pak dále informacemi o plánovaném uvedení tohoto nového modelů nejdříve na evropský a indický trh, což je pro našince rajská hudba. Vše pak zakončí představením nového šéfa produkčního týmu, kterým se stal firemní veterán Paul Yu. Vše pak máme údajně sledovat na jejich Instagramovém účtu.

A právě samotný název tohoto účtu „onepluslitezthing“ jednoznačně odkazuje právě na očekávaný midrange model OnePlus Lite, který se později údajně přejmenoval na OnePlus Z nebo OnePlus Nord. Za pozornost určitě stojí i výrazná barevná změna loga ve spojitosti s novou řadou telefonů, kde červenou vystřídala modrá. Další drobný ukazatel na severské označení Nord, nebo jen náhoda ? Každopádně se na novinku moc těšíme. Snad bude mít opravdu nejen AMOLED displej, Snapdragon 765G, čtyři foto-senzory a 30W nabíjení. Hlavní je totiž konečně doufejme slušná cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.