Jistě si dobře pamatujete situaci kolem aktualizace telefonu Xiaomi Mi A3 na Android 10. Rádi bychom řekli, že šlo zřejmě o nešťastnou shodu náhod, které se stávají jednou, maximálně dvakrát za deset let. Ovšem začíná to vypadat, že péče o zákazníka a aktualizace vydaných telefonů se v Xiaomi začíná kazit. Připomeňme, že model Mi A3 na svou aktualizaci čekal několik měsíců. Aktualizace se rozjely až po důrazné petici majitelů tohoto telefonu a před pár dny byl učiněn už čtvrtý pokus o řádný update. A aby toho nebylo málo, svou petici sepisují i majitelé modelu Xiaomi Mi Mix 3 5G.

Petice za aktualizaci Mi Mix 3 5G

Xiaomi Mi Mix 3 5G byl představen na začátku loňského roku na MWC 2019. Přístroj se začal prodávat na evropském trhu jako první Xiaomi telefon s podporou 5G. V té době Mi Mix 3 5G běžel na operačním systému Android Pie s nadstavbou MIUI 10. A běží dodnes. Je víc než překvapivé, že ve chvíli, kdy Xiaomi začíná pracovat na MIUI 12, neaktualizovala u Mi Mix 3 5G alespoň na MIUI 11. A asi není nutno dodávat, že majitelé telefonu už začínají být pořádně naštvaní. Jeden z nich vyvěsil na stránce Change.org veřejnou petici za urychlenou aktualizaci na Android 10 a MIUI 11.

Rozhněvaní majitelé Mi Mix 3 5G se domnívají, že jinou cestou si pozornost výrobce nezajistí a nevidí nejmenší důvod, proč by jejich telefon nemohl být aktualizován. Navíc jde o vlajkovou loď, na kterou byla Xiaomi patřičně pyšná. Ovšem prodeje telefonu nebyly takové, aby se to dalo za komerční úspěch považovat. Zřejmě proto zastavila Xiaomi pro tento model softwarovou podporu. Navíc v Evropě, která měla být hlavním trhem, stále ještě nejsou sítě 5G natolik v provozu, aby zde mohl být přístroj s jejich podporou plně využíván. Jenže i přesto si Mi Mix 3 5G několik uživatelů koupilo a není jejich vinou, že prodeje nedosáhly takových objemů, aby telefon stál výrobci za větší pozornost. Navíc čínská verze telefonu, která podporu 5G nemá už aktualizaci na Android 10 a MIUI 11 dostala. Takže uvidíme, zda petice donutí výrobce k aktualizaci i u verze s 5G.