Zdá se, že pro Xiaomi je aktualizace na Android 10 pro telefon Xiaomi Mi A3 už noční můrou. Jednoduše by se dalo říct, že jde o jednu z nejhorších aktualizací, kterou vývojáři stále nejsou schopni dotáhnout do konce a majitelům Mi A3 už musí téct nervy. Pokud jim do té doby, než si doslova vyřvali aktualizaci Androidu, připadal jejich stroj jako bezva telefon, dnes jej možná mají chuť zahodit.

Po několika měsících čekání, urgencích a několika odkladech se Xiaomi Mi A3 konečně dočkal první verze aktualizace na začátku letošního března/marca. Nutno dodat, že update byl tak chybový, že jej Xiaomi raději hned stáhla a začala ladit další verzi. Druhá verze aktualizace byla opět nepovedená a opět došlo k jejímu stažení. Zhruba v půlce dubna/apríla byla na světě třetí verze a hádejte co se stalo. Ano, pokud tipujete, že se ani na třetí pokus nepodařilo Mi A3 aktualizovat, tipujete správně.

Takže tu máme pokus čtvrtý a všichni majitelé a snad i vývojáři se tiše modlí, aby se to tentokrát konečně povedlo zvládnout bez ztráty květinky. Nová aktualizace má číslo V11.0.14.0.QFQMIXM a měla by být šířena via OTA. Samozřejmě jako vždy bude distribuována postupně, aby se zjistilo, zda už je tentokrát opravdu bez kritických chyb. Takže jste-li „nešťastnými“ majiteli Xiaomi Mi A3, bude to chtít trpělivost. Ale té jistě máte po třech neplatných pokusech jistě dost. Update má velikost 32,69 MB a podle changelogu byly odstraněny některé z funkcí, ale ty nejsou specifikovány. Měl by být také odstraněn problém se snímačem otisků a další chyby. Takže doufejme, že je vše už odladěno na výbornou.