Společnost LG se horečně připravuje na představení telefonu LG Velvet, od kterého si slibují, že by mohl zaznamenat velký úspěch. Vsadili na neotřelý design, který by mohl potvrdit i nové reálné fotky. Ty se společně s krátkým promo videem objevily jednak na stránkách jednoho z jihokorejských e-shopů a také byly zveřejněny na Twitteru. A vzhledem k tomu, že novinkový telefon bude prezentován už za dva dny, podíváme se i na jeho parametry, které se už také na síti potulují. Snad jediné co zatím neznáme je prodejní cena.

Nutno říci, že design chystaného LG Velvet je elegantní. Telefon má po bocích displeje velmi úzké rámečky a výrazné zakřivení. Brada také není příliš široká a přední kamera je uložena v malém kapkovitém výřezu. Rohy telefonu jsou oblé. Samozřejmě takový vzhled dnes není něčím mimořádným, ale nepůsobí špatně.

Podobně je konstruován i zadní panel, kterému dominuje hlavní fotoaparát. Výrobce o něm tvrdí, že je inspirován dešťovými kapkami. Jde v podstatě o čtyři kruhy pro jednotlivé snímače a LED blesk. Ty jsou seřazeny pod sebou od největšího po nejmenší.

V rámci parametrů bychom LG Velvet spíž než k prémiovým přístrojům zařadili do vyšší střední třídy. Rozměry telefonu jsou 167,2×74,1×7,9 mm při hmotnosti 180 gramů. Jde tedy o jeden ze štíhlejších a lehčích kusů. Určitou zajímavostí je certifikace IP68 a výrobce přidal i vojenský standard MIL-STD-810. OLED displej má úhlopříčku 6,8 palce s FullHD+ rozlišením.

Jako procesor byl použit Snapdragon 765G s podporou 5G sítí. V rámci pamětí je tu 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště, které lze rozšířit až na 2 TB. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporu bezdrátového nabíjení. Zadní fotoaparát tvoří snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Přední kamera dostala 16 MPix. Telefon bude nabízen v barvách Aurora White, Aurora Grey, Aurora Green a Sunset.